1. برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعات 9 الی 13 و 16 الی 18 با شماره 08138270182 یا 08138268809 تماس حاصل فرمایید.
  آدرس ایمیل: info@wsnlab.ir
  آدرس کانال تلگرام http://telegram.me/gloriot
 2. بدین وسیله به اطلاع پژوهشگران محترم می رسانیم که سامانه پیامکی لابراتوار شبکه حسگر بی سیم راه اندازی شد. از این پس می توانید با ثبت شماره تلفن همراه خود از اطلاعیه ها و اخبار پژوهشی لابراتوار آگاه شوید.
  ضمناً آگاهی از کلیه اطلاعات نحوه ارایه خدمات به شما دوستان نیز از طریق همین سامانه امکان پذیر است.
  شماره سامانه: 30001818270182

افزايش قابليت اطمينان در تجميع داده اي شبكه هاي حسگربي سيم

شروع موضوع توسط Rahimian 15/4/14 در انجمن قابلیت اطمینان در شبکه های حسگر بی سیم

تلفن سفارش: 08138311237 تلفن سفارش: 08138311237
 1. Rahimian مهمان

  تاریخ عضویت:
  تعداد ارسال ها:
  0
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  0
  چكيده:
  تجمیع و ترکیب‌داده روشی‌است که در شبکه ‌های حسگر برای کاهش تعداد پیغام‌‌های ارسالی استفاده می‌شود. با استفاده از تجمیع، داده‌ی موجود در چندپیغام، داخل یک پیغام ترکیب ‌شده و به‌صورت یک پیغام واحد درمی ‌آید. در مقاله‌ای پروتکلی بنام REDA برای تجمیع و ترکیب داده ارائه‌شده که قابلیت اطمینان داده‌ی متراکم را باوجود گره‌های خراب تضمین ‌می‌کند. در این پروتکل برای تحمل‌پذیری خطا در ارسال داده از روش TMRاستفاده کرده و درصورت عدم تحویل داده ‌ی‌ صحیح حسگر‌ها، به‌ جای ارسال داده از چندمسیرگوناگون، الگوریتمRFN برای جایگزینی گره‌خراب در‌‌ همان مسیر ارسالی بکارگرفته می‌شود. نتایج شبیه سازی نشان می‌دهد پروتکل پیشنهادی درمقایسه با SELDA بهبودچشمگیری داشته است بطوریکه قابلیت اطمینان داده‌ی متراکم را در حدود ۵۷%افزایش و میزان تحریف داده را در حدود ۶۰%کاهش می‌دهد.
  مقدمه:
  هدف اصلی تجمیع و ترکیب داده، کاهش انرژی‌ مصرفی است چون با پیغام‌های کمتر که معمولا داده‌ی کمتری نسبت به پیغام‌های نا‌متراکم دارد، در مصرف انرژی صرفه جویی می‌شود. مزیت دیگر تجمیع داده کاهش پهنای باند لازم برای ارسال اطلاعات در سراسر شبکه است. به دلیل آسیب پذیربودن شبکه‌های حسگر، پروتکل‌های تجمیع داده باید بتوانند باوجود گره‌های خراب در شبکه تا حدامکان مطمئن عمل کنند. در بیشتر پروتکل‌های تجمیع داده‌ای موجود فرض براین است که هیچ گره خرابی در شبکه وجودندارد. دراین مقاله به منظور برطرف کردن نکات ضعف روش‌های مطمئن تجمیع داده، پروتکلی با قابلیت اطمینان بالا ارائه شده است.

  ایده‌ی اصلی این پروتکل با ایجاد وب مطمئن که در آن میزان اعتبار همسایه‌های مستقیم تجمیع ‌گر با استفاده از تابع توزیع بنا محاسبه و نیز استفاده از الگوریتم‌های RDA وRFN شکل گرفته است. ایجاد بستر مطمئن در الگوریتم rda باعث عدم تجمیع داده‌های نادرستی است که از همسایه‌های با میزان اعتبار پایین ارسال‌می‌شود. tmr با ایجادافزونگی در ارسال‌داده باعث تحمل پذیری خطا در شبکه‌شده و بدین‌ترتیب تحویل داده‌ی‌درست و تحریف‌نشده به تجمیع‌گر تضمین می‌شود. در این پروتکل در صورت عدم‌دریافت پیام تائید از تجمیع‌گر، از الگوریتم RFNاستفاده شده است، بطوریکه مکانیزم فوق باعث‌می‌شود تا بجای صرف زمان و انرژی برای مسیریابی مجدد و شناسایی تمام مسیرهای ممکن فقط گره‌خراب در‌‌ همان مسیر ارسالی جایگزین-شود. نتایج شبیه سازی نشان می‌دهد کهREDA با داشتن سربار قابل قبولی از ارتباطات و نیز مصرف انرژی نه چندان پایین، قابلیت‌اطمینان داده‌ای متراکم را افزایش‌می‌دهد.
  niko likes this.
  لطفاً انجمن را به دوستان خود معرفی نمایید تا محیطی پویا تر داشته باشیم.
 2. مشاوره، آموزش و پیاده سازی پروژه های شبکه های موردی، شبکه حسگر بی سیم و انواع شبکه های کامپیوتری . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 08138270182 تماس بگیرید. .

به اشتراک بگذارید