1. برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعات 9 الی 13 و 16 الی 18 با شماره 08138270182 یا 08138268809 تماس حاصل فرمایید.
  آدرس ایمیل: info@wsnlab.ir
  آدرس کانال تلگرام http://telegram.me/gloriot
 2. بدین وسیله به اطلاع پژوهشگران محترم می رسانیم که سامانه پیامکی لابراتوار شبکه حسگر بی سیم راه اندازی شد. از این پس می توانید با ثبت شماره تلفن همراه خود از اطلاعیه ها و اخبار پژوهشی لابراتوار آگاه شوید.
  ضمناً آگاهی از کلیه اطلاعات نحوه ارایه خدمات به شما دوستان نیز از طریق همین سامانه امکان پذیر است.
  شماره سامانه: 30001818270182

مقدمه ای بر قابلیت اطمینان در شبکه های حسگر بی سیم

شروع موضوع توسط Homaei 15/4/14 در انجمن قابلیت اطمینان در شبکه های حسگر بی سیم

تلفن سفارش: 08138311237 تلفن سفارش: 08138311237
 1. Homaei مدیر کل سایت

  تاریخ عضویت:
  25/2/12
  تعداد ارسال ها:
  2,038
  تشکر شده:
  11,617
  امتیاز دستاورد:
  12,265
  وب سایت:
  هر گره ممکن است خراب شود و یا در اثر رویدادهاي محیطی مثل تصادف یا انفجار به کلی نابود شود و یا در اثر تمام شدن منبع انرژیش از کار بیفتد. منظور از تحمل پذیري یا قابلیت اطمینان این است که خرابی گر هها نباید عملکرد کلی شبکه را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع م یخواهیم با استفاده از اجزاي غیرقابل اطمینان، یک شبکه قابل اطمینان بسازیم. بنابراین قابل اطمینان بودن شبکه و پروتکل هاي آن، یکی از مفاهیم قابل بحث در این شبکه هاست.
  در شبکه اي که منابع، انرژي، پهناي باند و توان پردازش، به طور دائمی در حال تغییر است و سیستم بایستی به صورت خودکار به حیات خود ادامه دهد، تغییر در ساختار آن، یک نیاز اساسی است. به دلیل این که طرح خاصی براي ارتباطات در شبکه هاي بدون زیر ساختار وجود ندارد ارتباط بین الگوریتم ها و نرم افزارها ضروري است، به ویژه وقتی که لینکهاي ارتباطی به دلیل غیرقابل اطمینان بودن و محوشدگی ممکن است حذف شوند. به همین دلیل، تحقیقات بر روي موضوعات مربوط به اندازه شبکه ها و تعداد لینکها و گره ها براي پایین آوردن خطا و بالا بردن قابلیت اطمینان در شبکه ضروري به نظر می!رسد.
  همچنین شبکه هایی که بر روي زمین ایجاد می شوند به دلیل این که از امواج RF استفاده می کنند و این امواج قدرتشان با افزایش مسافت کاهش پیدا می کند از این رو مدیریت خوبی بر روي تجهیزات ارتباطی و مصرف انرژي طلب می کنند. از طرف دیگر، استفاده از روشهاي استفاده شده در اینترنت مانند ایجاد IP به دلیل تعداد بالاي گره هاي حسگر امکان!پذیر نیست. در واقع باید بتوان شبکه را به هر اندازه اي گسترش داد ولذا هیچگونه IP اي در شبکه نباید استفاده شود، زیرا استفاده از IP نیاز به داشتن جداول نگهداري آن را در پی خواهد داشت و این امر به دلیل محدودیت حافظه و انرژي گر هها امکان!پذیر نیست. علاوه بر مسئله آدرس دهی در شبکه، مسئله مسیریابی نیز با توجه به هندسه زمین و صرفه جویی در انرژي بایستی حل شود.
  niko and Ghobadi like this.
  لطفاً انجمن را به دوستان خود معرفی نمایید تا محیطی پویا تر داشته باشیم.
 2. مشاوره، آموزش و پیاده سازی پروژه های شبکه های موردی، شبکه حسگر بی سیم و انواع شبکه های کامپیوتری . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 08138270182 تماس بگیرید. .

به اشتراک بگذارید