1. برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعات 9 الی 13 و 16 الی 18 با شماره 08138270182 یا 09353637799 تماس حاصل فرمایید.
  آدرس ایمیل: info@wsnlab.ir یا wsnlab.ir@gmail.com
  آدرس کانال تلگرام http://telegram.me/gloriot
 2. بدین وسیله به اطلاع پژوهشگران محترم می رسانیم که آزمایشگاه اینترنت اشیاء ایران راه اندازی شد. از این پس می توانید با شماره تلفن همراه 09353637799 با لابراتوار در تماس باشید.

کاربرد نانو حسگر ها در کشاورزی

شروع موضوع توسط Homaei 25/11/12 در انجمن شبکه های نانو

تلفن سفارش: 08138311237 تلفن سفارش: 08138311237
 1. Homaei مدیر کل سایت

  تاریخ عضویت:
  25/2/12
  تعداد ارسال ها:
  2,038
  تشکر شده:
  11,617
  امتیاز دستاورد:
  12,265
  وب سایت:
  با استفاده از نانو حسگرها مي توان دريافت که هر قسمت از مزرعه به چه ميزان عناصر غذايي و سم نياز دارد. فناوري نانو از جمله مباحث علمي جديدي است که انتظار مي رود در آينده نقش به سزايي در فناوري هاي توليد و طراحي داشته باشد. با توجه به سهم انکارناپذير ارزش افزوده ايجاد شده توسط محصولات فن محور در توسعه اقتصادي کشورها و نيز درصد بالاي نرخ بيکاري افراد تحصيل کرده در ايران، به نظر مي رسد اين فناوري راه حل مناسبي براي شتاب بخشيدن به توسعه اقتصادي کشور و نيز اشتغال در جامعه باشد. فناوري نانو در بخش هاي مختلف کشاورزي نظير زراعت، اصلاح نباتات و توليد سم ها و کودها و نيز صنايع غذايي نقش به سزايي دارد.
  فناوري نانو در کشاورزي
  ورود نسل اول فناوري ها به عرصه کشاورزي، در چند دهه گذشته منجر به وقوع انقلاب سبز و گذر از کشاورزي سنتي به کشاورزي صنعتي شد. در اين دوره افزايش چشمگيري در کيفيت و کميت محصولات کشاورزي صورت گرفت، ولي استفاده بي رويه از منابع، مشکلاتي را نيز در پي داشت. گذشت سال ها از وقوع انقلاب سبز و کاهش مجددِ نسبت رشد توليدات کشاورزي به جمعيت جهان، لزوم به کارگيري فناوري هاي جديد در صنعت کشاورزي را بيش از هر زمان ديگري ضروري ساخته است. فناوري نانو کاربردهاي وسيعي در همه مراحل توليد، فراوري، نگهداري، بسته بندي و انتقال توليدات کشاورزي دارد. ورود فناوري نانو به صنعت کشاورزي و صنايع غذايي متضمن افزايش ميزان توليدات و کيفيت آنها، و حفظ محيط زيست و منابع کره زمين است.

  فناوري نانو در زراعت
  نانو مي تواند در بخش هاي مختلف زراعت نظير موارد زير کاربرد داشته باشد: 1- با استفاده از نانو حسگرها مي توان دريافت که هر قسمت از مزرعه به چه ميزان عناصر غذايي و سم نياز دارد و بدين وسيله از آلودگي محيط زيست جلوگيري کرد و سلامت محصولات را افزايش داده در نتيجه بازده اقتصادي نيز افزايش مي يابد. 2- نانوحسگرها مي توانند با کنترل دقيق و گزارش دهي به موقع نيازهاي گياهان به مرکز پردازش اطلاعات سيستم در نگهداري محصولات ياري رساند. 3- ايجاد گلخانه هاي کم هزينه تر با هدف صرفه جويي در مصرف انرژي و دوام بيشتر در برابر رطوبت
  .
  a.fazli86 likes this.
  لطفاً انجمن را به دوستان خود معرفی نمایید تا محیطی پویا تر داشته باشیم.
 2. مشاوره، آموزش و پیاده سازی پروژه های شبکه های موردی، شبکه حسگر بی سیم و انواع شبکه های کامپیوتری . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 08138270182 تماس بگیرید. .
 3. msnil کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  17/4/13
  تعداد ارسال ها:
  4
  تشکر شده:
  1
  امتیاز دستاورد:
  3
  با سلام اقای همایی من برای پایان نامم به مشکل برخوردم پایان نامم در مورد کاربردهای شبکه حسگربیسیم در کشاورزی هستش لطفا کمکم کنید.یه منبع فارسی میخوام یا یه منبع انگلیش اما کامل.ممنون میشم کمکم کنید.
  سوگلی likes this.
  لطفاً انجمن را به دوستان خود معرفی نمایید تا محیطی پویا تر داشته باشیم.
 4. سوگلی کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  31/7/13
  تعداد ارسال ها:
  1
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  من هم پایان
  سلام،من هم پایان نامم در همین مورده،میشه با هم تبادل اطلاعات داشته باشیم،لطفا:(
  لطفاً انجمن را به دوستان خود معرفی نمایید تا محیطی پویا تر داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید