1. برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعات 9 الی 13 و 16 الی 18 با شماره 08138270182 یا 09353637799 تماس حاصل فرمایید.
  آدرس ایمیل: info@wsnlab.ir
  آدرس کانال تلگرام http://telegram.me/gloriot
 2. بدین وسیله به اطلاع پژوهشگران محترم می رسانیم که آزمایشگاه اینترنت اشیاء ایران راه اندازی شد. از این پس می توانید با شماره تلفن همراه 09353637799 با لابراتوار در تماس باشید.

ارتباطات M2M و اینترنت اشیا و تفاوت آنها

شروع موضوع توسط amash 22/9/15 در انجمن پرسش و پاسخ

تلفن سفارش: 08138311237 تلفن سفارش: 08138311237
 1. amash کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  3/4/15
  تعداد ارسال ها:
  3
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  با سلام
  اطلاعاتی درباره ارتباطات ماشین به ماشین و تفاوت آن با اینترنت اشیا لازم دارم و همچنین معماری اینترنت اشیا!
  مطلب خاصی به زبان فارسی در این موارد ندیدم. و از مطالب انگلیسی هم چیز زیادی دستگیرم نمیشه چون حداقل پیش زمینه ای لازمه. ممنون میشم اگه یه کم اطلاعات بهم بدین
  لطفاً انجمن را به دوستان خود معرفی نمایید تا محیطی پویا تر داشته باشیم.
 2. مشاوره، آموزش و پیاده سازی پروژه های شبکه های موردی، شبکه حسگر بی سیم و انواع شبکه های کامپیوتری . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 08138270182 تماس بگیرید. .
 3. amash کاربر تازه وارد

  تاریخ عضویت:
  3/4/15
  تعداد ارسال ها:
  3
  تشکر شده:
  0
  امتیاز دستاورد:
  1
  تفاوت M2M و IOT :
  این دو مفهوم دارای دو معنای متفاوت هستند. بیشتر افراد معتقدند اینترنت اشیا مفهومی فراخ‌تر از ارتباط ماشین با ماشین است و در واقع مفهوم دوم در کنار برخی مفاهیم دیگر اجزای تشکیل‌دهنده اینترنت اشیا هستند.اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، ارتباط ماشین با ماشین ارتباطی است که در آن ماشین‌ها از منابع شبکه برای ارتباط با زیرساختارهای دور جهت نظارت و کنترل بر خود ماشین یا محیط اطراف آن استفاده می‌کنند. اتصال درونی بالقوه بین اشیای هوشمند و روش تعامل ما با محیط همان چیزی است که اینترنت اشیا نامیده می‌شود؛ حوزه‌ای که در آن جهان واقعی با جهان دیجیتالی در یکدیگر ادغام می‌شوند. مت هاتون در تلاش برای تشریح رابطه بین این دو مفهوم ارتباط ماشین با ماشین را نوعی پیمایش اینترنت اشیا می‌داند. ارتباط ماشین با ماشین امکان اتصال را در اختیار اینترنت اشیا قرار می‌دهد و بدون وجود این ارتباط عملا اینترنت اشیا شکل نمی‌گیرد. ارتباط ماشین با ماشین با پروتکل‌های اینترنتی را می‌توان خرده‌مجموعه اینترنت اشیا نامید و آن را حاصل شناخت از منظری عمودی و نزدیک دانست. در مقابل، اینترنت اشیا شامل یک رویکرد افقی است که در آن کارکردهای عمودی در یکدیگر ادغام می‌شوند تا نیازهای بسیاری از کاربران برآورده شود .
  ----------------------------------------------------------
  یکی از تفاوت های M2M و IOT این است که چگونگی رسیدن به دسترسی از راه دور به دستگاه ها در آن ها متفاوت است. برای مثال راه حل M2M معمولا با استفاده از ماژول های سخت افزاری تعبیه شده و دیگر شبکه های سلولی و سیمی به ارتباطات نقطه به نقطه متکی است. درمقابل، راه حل IOT بر شبکه های IP-based به رابط داده دستگاه به ابر یا پلتفرم میان افزار متکی است.
  ناتوانی پایدار بازار M2M برای تحقق رشد پیش بینی بالقوه خود، و دلایل شکست، شاخص های گویایی از تفاوت واقعی بین IOT و M2M را ارائه می دهند. هرچند راه حل M2M دسترسی از راه دور به داده های ماشین را ارائه می دهد، این داده ها به طور سنتی در راه حل های نقطه به نقطه در برنامه کاربردی مدیریت سرویس مورد هدف قرار می گیرند، حتی اگر داده ها با برنامه های کاربردی شرکت به منطور کمک به بهبود عملکرد کسب وکار یکپارچه شوند.
  یکپارچه سازی دستگاه ها و داده های حسگر با بزرگ داده، آنالیز و دیگر برنامه های کاربردی شرکت مفهوم اصلی پشت IOT در حال ظهور هستند. این یکپارچه سازی کلیدی برای دستیابی به مزایای متعدد در سراسر ساخت شرکت و درنهایت رشد بازار است.
  لطفاً انجمن را به دوستان خود معرفی نمایید تا محیطی پویا تر داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید